دستگاه فلزیاب و نکته های مهم برای خرید آن

Metal-Detector-Buying-Guide

yaghoub مقالات فلزیاب , , , , , , , , , , ,

دستگاه فلزیاب و نکته های مهم برای خرید آن

دستگاه فلزیاب
دستگاه فلزیاب

اگر قصد خرید بهترین نوع و بهترین قیمت دستگاه فلزیاب را دارید به نکته هایی که در ادامه توضیح خواهیم داد توجه کنید. در این مطلب درباره دستگاه فلزیاب و فروش آن که با عناوینی مانند گنج یاب ، طلایاب و فلزیاب دست ساز و … و موضوعات پشت پرده آن سخن می گوییم.

نکته های ناگفته در مورد خرید دستگاه فلزیاب:

  • خلاصه ای از انواع مدل دستگاه فلزیاب
  • خرید فلزیاب و ظاهر فریبنده آن !
  • قیمت دستگاه فلزیاب و فلزیاب ارزان
  • اصول ساخت فلزیاب
  • فلزیاب تصویری
  • عمق دستگاه فلزیاب
  • نحوه تست فلزیاب برای مشاهده ثبات و پایداری آن

خلاصه ای از انواع مدل دستگاه فلزیاب

برای خرید دستگاه فلزیاب نباید عجله کنید. به نکاتی را درباره خرید دستگاه فلزیاب که در ادامه می گوییم حتما توجه کنید. برای مثال فلزیاب IB برای یافتن اجسام ریز مانند سکه و جواهرات و همچنین تفکیک نسبی دقیق تر طراحی شده و یا فلزیاب Tow Box  برای یافتن اجسام بزرگتر استفاده می شود. همچنین فلزیاب PI(پالسی) یکی از پرکاربردترین سیستم های فلزیاب می باشد که برای عمق زنی بالاتر و عدم حساسیت به کانی های زمین و ذرات ریز استفاده می شود.

خرید فلزیاب و ظاهر فریبنده آن 

بر اساس نظر سنجی های روانشناسی که در مورد خرید کالا توسط مردم انجام شده است اکثر مردم وقتی یک کالای شیک و با ظاهر زیبا می بینند بیشتر برای خرید آن جذب می شوند تا یک کالا با ظاهر معمولی. اما باید در اینجا عرض کنم که این مسئله در مورد دستگاه فلزیاب زیاد صدق نمی کند، زیرا فلزیاب های با ظاهر زیادی وجود دارد و سوالی که اینجا مطرح مطرح می شود این است که آیا کارایی لازم برای کار ما را دارد یه نه، زیرا ظاهر خوب دلیل بر کارایی بالا و کیفیت خوب دستگاه نمی شود.

قیمت دستگاه فلزیاب و فلزیاب ارزان

سوال مهمی که خیلی از مردم از ما در مورد دستگاه گنج یاب می پرسند این است که آیا خرید دستگاه فلزیاب ارزان می تواند پاسخگوی نیاز های ما در مقابل یک دستگاه گران قیمت باشد؟ در جواب باید بگویم هم بله و هم خیر ، البته این بستگی به سطح انتظارات شما از یک دستگاه فلزیاب ارزان قیمت دارد برای مثال برای کاوش در سطح زمین در عمق  ۲۰ الی ۳۰ سانت شاید یک فلزیاب ارزان قیمت بتواند کار شما را راه بیندازد ولی برای کاوش عمق های بیشتر دیگر دستگاه هی ارزان قیمت جوابگو نخواهد بود و این موضوع مطلق نیست و بسته به نوع فلزیاب کارایی آن هم متفاوت است.

اصول ساخت فلزیاب

دانش ساخت دستگاه فلزیاب یک مسئله مهم و چند مجهولی است که همه اجزا از قبیل سیم پیچ مدار و تعداد دور آن و پالس تاخیر نمونه برداری و … دارای خاصیت تضریبی و خنثی کنندگی بر روی یکدیگر هستند و نیازمند دانش کافی و داشتن ابزار آلات دقیق الکترونیک مانند اسیلوسکوپ و.. می باشد که به خوبی تنظیم گردند.

فلزیاب تصویری

گاهی اوقات در کاوش های خود نیاز به استفاده از دستگاه فلزیاب تصویری داریم. از دستگاه فلزیاب تصویری برای زمین شناسی ، کشف تونل ، حفره های زیرزمینی ، اتاقک و  فلزیابی استفاده می شود. دلیل قرار گرفتن فلریاب در آخر لیست نکته ها ،استفاده بیشتر فلزیاب در موارد اولیه است.

عمق دستگاه فلزیاب

سوال مهمی که برای یک خریدار در هنگام خرید دستگاه فلزیاب پیش می آید این است که عمق دستگاهی که میخواد برایش هزینه کند تا چند متر می باشد. در ضمن زیاد عجله نکنید قبل از این چند موارد هست که باید به آنها نیز توجه داشته باشید و آن کیفیت قطعات و ثبات و پایداری فلزیاب است. اگر فلزیاب عمق زنی بالایی هم داشته باشد ولی بدون ثبات و پایداری باشد شما به هیچ وجه نمی توانید حتی نیم متر هم از فلزیاب عمق زنی داشته باشد چون دائم دستگاه بوق اضافه می زند و یا برعکس عمق آن کم می شود

نحوه تست فلزیاب برای مشاهده ثبات و پایداری آن

برای تست ثبات یک دستگاه گنج یاب ، ابتدا باید دستگاه گنج یاب خود را روشن کنید و ان را تنظیم نمایید و برای چندین دقیقه به همان حالت باقی بماند ، اگر به آستانه صوتی دستگاه گنج یاب بوقی اضافه یا کم نشود این دستگاه دارای ثبات است و مورد دیگر آنکه چند قدمی با دستگاه در زمین راه بروید، دستگاه نباید از حالت کالیبره خارج شود.

این مطلب مرتبط است با:

شاید دوست داشته باشید:

خرید گنج یاب حرفه ای

خرید گنج یاب حرفه ای برای آن دسته از کاوشگرانی که عمق کاوش را در اولویت اصلی انتخاب فلزیاب قرار می‌دهند، لئوپارد ۱۶۰۰۰ محصولی جذاب خواهد بود. غول ایرانی دنیای فلزیاب در ایران از نسل جدید فلزیاب سری لئوپارد رونمایی کرد که اکنون به عمق کاوش به ۲۰ متر ارتقا یافته که با سنسور مگنومتر […]

طلایاب SMART برای گنجیابی مناسب است ؟

طلایاب SMART دستگاهی فوق العاده برای گنجیابی طلایاب اسمارت محصول کمپانی DEEP TECH میباش. این کمپانی بلغارستانی از سال ۲۰۰۳  به صورت حرفه ای و رسمی اقدام به تولید فلزیاب نمود که توانست به پیشرفت های خوبی دست یابد فلزیابی که میخواهیم امروز مورد بررسی قرار دهیم طلایاب smart است. اکنون سوالی که در ذهن […]

چرا باید فلزیاب ایرانی بخریم ؟

چرا باید فلزیاب ایرانی بخریم با این مقدمه به شرح مختصری از ضرورت خرید فلزیاب ایرانی پرداخته می‌شود. به عبارتی تلاش می‌شود تا به تعدادی از سوالاتی که ممکن است در این باره پیش بیاید پاسخ داده شود. کیفیت، یکی از فاکتورهای اصلی در بحث خرید است که برای هر فردی حائز اهمیت است و […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *