فلزیاب و گنج یاب | تکنولوژی مورد استفاده در آن ها

ikpvmetaldetector مقالات فلزیاب , , , , , , ,

فلزیاب و گنج یاب | تکنولوژی مورد استفاده در آن ها

فلزیاب و گنج یاب

انواع تکنولوژی های مورد استفاده در فلزیاب و گنج یاب

  • انواع فلزیاب فرکانسی – ضربه ای Beat Frequency Oscillator
  • فلزیاب بالانس القائی Induction Balance
  • فلزیاب القای پالس Pulse Induction
  • فلزیاب فرکانس بسیار پایین Very Low Frequency
  • فلزیاب دریافت گذار Transmit-Receive

فلزیاب فرکانسی – ضربه ای (BFO):

فلزیاب فرکانسی – ضربه ای یکی از ساده ترین و قدیمی ترین فناوری استفاده شده در صنعت می باشد، که شناخت این سیستم برای افرادی که قصد آشنایی با دستگاه فلزیاب را دارند از مراحل اولیه مطالعه در حوزه فلزیابی است. دستگاه های فلزیاب نوع BFO از نوع نوسان ساز امواج رادیویی استفاده می کند.

این نوسان ساز، نوسان ساز جستجوگر نام دارد و نوسان ساز دیگر نوسان ساز مبنا نام دارد. خروجی این دو نوسان ساز به یک ترکیب کننده ارسال می گردد که فرکانس های مختلف حاصل از برآیند فرکانس ها را ساخته و سیگنالی را ارائه می دهد. هر وقت فلزی وارد میدان مغناطیسی سیم پیچ جستجوگر می شود ، فرکانس نوسان ساز جستجوگر تغییر می کند و پویشگر سیگنالی در محدوده فرکانس اصوات تولید می کند.

در فلزیاب فرکانسی – ضربه ای دارای دو سیم پیچ ، یک سیم پیچ بزرگ در آنتن و یک سیم پیچ کوچک در داخل جعبه کنترلی می باشد. هر سیم پیچ به یک تولید تولیدکننده ارتعاش که هزاران پالس در هر ثانیه تولید می کند، وصل است.

اختلاف فرکانس تولید شده در سیم پیچ بزرگ و کوچک ثابت است. با عبور سیم پیچ بزرگ از روی فلز، میدان القایی در فلز ایجاد می شود. با تداخل میدان القایی با میدان سیم پیچ بزرگ، اختلاف فرکانس بین سیم پیچ کوچک و بزرگ تغییر می کند، سپس این اختلاف فرکانس توسط سیستم شنیداری به بوق هایی تبدیل می شود و فرد متوجه می شود که زیر خاک، فلزی وجود دارد. این روش کم هزینه ترین روش است ولی توانایی دو سیستم VLF و PI را در شناسایی نوع و عمق فلز ندارد.

فلزیاب های بالانس القایی (IB):

این نوع از دو حلقه سیم پیچ تشکیل شده است که روی هم مانند شکل قرار گرفته و به صورت فرستنده گینده عمل می نمایند به این شکل نقش مدار ارسال امواج مغناطیسی از سیم پیچ اول و دریافت موج توسط سیم پیچ دوم می باشد که مدار با توجه به اندازه گیری اختلاف بین موج رفت و موج برگشت و فرکانس خروجی به وجود فلزیاب پی می برد. این نوع فلزیاب ها هم دارای ولتاژ کاری ۵۰-۰ ولت هستند و اشکارسازی به وسیله صدا و صوت می باشد. دقت تفکیک در این سیستم نسبت به سیستم PI بیشتر است.

برخی از دستگاه های فلزیاب و گنج یاب محصول کمپانی فلزیاب IKPV

شاید دوست داشته باشید:

فلزیاب فیشر اف ۲۲ محصول آمریکا

فلزیاب فیشر اف ۲۲ نقد و بررسی نقد و بررسی فلزیاب فیشر اف ۲۲ : شرکت فلزیابی فیشر یکی از محبوب ترین تولیدگنندگان دستگاه فلزیاب در دنیا می باشد. فیشر F۲۲ یک دستگاه میان رده از مجموعه تحقیقات آزمایشگاه‌ های تحقیقاتی فیشر است . فلزیاب Fisher F22 مدل ارتقاء یافته فلزیاب F2 می باشد. F22 […]

چه فلزیابی برای من مناسب است ؟

چه فلزیابی برای من مناسب؟ سلام خدمت شما همراهان گرامی ممنون که امروز وقت خود را به سایت ما اختصاص داده اید. ابتدا قابل از خرید فلزیاب شما باید این مورد را در نظر بگیرید که ابتدا میخواهید چه کاری انجام دهید . آیا شما به دنبال لوله وکابل هستید. کابل یاب ؟ آیا شما […]

بررسی فلزیاب E-Trac شرکت ماینلب

بررسی فلزیاب E-Trac شرکت ماینلب Minelab E-Trac فلزیاب حرفه ای است که به خوبی شناخته نشده است. شهرت شرکت ماینلب به خاطر ارائه دستگاه های باکیفیت می باشد و در مورد فلزیاب E-Trac انتظار می رود که مانند سایر محصولات ماینلب باشد. برای شناخت بهتر این دستگاه در ادامه با ما همراه باشید تا به […]

۱ دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + هفت =


Call Now Button